hit counter
Season Fixture | Canberra City and Suburban Cricket Association
Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
6 Oct 18 12:30PM STC Pumas   def   AKS Jets Deakin 2 (Deakin 211) Final result entered and confirmed
6 Oct 18 12:30PM Cook XI   def by   Canberra Gymkhana Cricket Club Melba Final result entered and confirmed
6 Oct 18 12:30PM Lake George Bunyips   def by   Queanbeyan Razorbacks Watson Final result entered and confirmed
6 Oct 18 12:30PM TeluguMates   def   Workers Redbacks Palmerston Final result entered and confirmed
Round 2
13 Oct 18 12:30PM Workers Redbacks   def   Lake George Bunyips Palmerston Final result entered and confirmed
13 Oct 18 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   def by   TeluguMates Deakin 2 (Deakin 205) Final result entered and confirmed
13 Oct 18 12:30PM AKS Jets   def   Cook XI Curtin District Playing Field Final result entered and confirmed
13 Oct 18 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   def   STC Pumas Lyneham 210 Final result entered and confirmed
Round 3
20 Oct 18 12:30PM Cook XI   drew   STC Pumas Melba Final result entered and confirmed
20 Oct 18 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   drew   Workers Redbacks Taylor Park () Final result entered and confirmed
20 Oct 18 12:30PM AKS Jets   drew   Canberra Gymkhana Cricket Club Curtin District Playing Field Final result entered and confirmed
20 Oct 18 12:30PM TeluguMates   drew   Lake George Bunyips Palmerston Final result entered and confirmed
Round 4
27 Oct 18 12:30PM STC Pumas   def   Queanbeyan Razorbacks Deakin 2 (Deakin 211) Final result entered and confirmed
27 Oct 18 12:30PM Workers Redbacks   def by   Cook XI Palmerston Final result entered and confirmed
27 Oct 18 12:30PM Lake George Bunyips   def   AKS Jets Watson Final result entered and confirmed
27 Oct 18 12:30PM TeluguMates   def   Canberra Gymkhana Cricket Club Harrison Neighbourhood Oval (Harrison Oval (203)) Final result entered and confirmed
Round 5
3 Nov 18 12:30PM Workers Redbacks   def by   STC Pumas Palmerston Final result entered and confirmed
3 Nov 18 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   def   AKS Jets Taylor Park () Final result entered and confirmed
3 Nov 18 12:30PM Lake George Bunyips   def by   Canberra Gymkhana Cricket Club Hackett Neighborhood Oval Final result entered and confirmed
3 Nov 18 12:30PM TeluguMates   def   Cook XI Harrison Neighbourhood Oval (Harrison Oval (203)) Official result
Round 6
10 Nov 18 12:30PM STC Pumas   def by   TeluguMates Deakin 2 (Deakin 205) Final result entered and confirmed
10 Nov 18 12:30PM Cook XI   def   Lake George Bunyips Melba Final result entered and confirmed
10 Nov 18 12:30PM AKS Jets   def by   Workers Redbacks Curtin District Playing Field Final result entered and confirmed
10 Nov 18 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   def   Queanbeyan Razorbacks Lyneham 210 Final result entered and confirmed
Round 7
17 Nov 18 12:30PM Workers Redbacks   def   Canberra Gymkhana Cricket Club Nicholls Neighborhood Oval (Nicholls 301) Final result entered and confirmed
17 Nov 18 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   def   Cook XI Taylor Park () Final result entered and confirmed
17 Nov 18 12:30PM Lake George Bunyips   def   STC Pumas Hackett Neighborhood Oval Final result entered and confirmed
17 Nov 18 12:30PM TeluguMates   def   AKS Jets Harrison Neighbourhood Oval (Harrison Oval (203)) Final result entered and confirmed
Round 8
24 Nov 18 12:30PM Workers Redbacks   def   TeluguMates Palmerston Final result entered and confirmed
24 Nov 18 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   def   Lake George Bunyips Taylor Park () Final result entered and confirmed
24 Nov 18 12:30PM AKS Jets   def by   STC Pumas Curtin District Playing Field Final result entered and confirmed
24 Nov 18 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   def   Cook XI Lyneham 210 Final result entered and confirmed
Round 9
1 Dec 18 12:30PM STC Pumas   def   Canberra Gymkhana Cricket Club Deakin 2 (Deakin 211) Final result entered and confirmed
1 Dec 18 12:30PM Cook XI   def   AKS Jets Melba Final result entered and confirmed
1 Dec 18 12:30PM Lake George Bunyips   def   Workers Redbacks Watson Final result entered and confirmed
1 Dec 18 12:30PM TeluguMates   def by   Queanbeyan Razorbacks Palmerston Final result entered and confirmed
Round 10
8 Dec 18 12:30PM STC Pumas   def by   Cook XI Deakin 2 (Deakin 211) Final result entered and confirmed
8 Dec 18 12:30PM Workers Redbacks   def by   Queanbeyan Razorbacks Palmerston Official result
8 Dec 18 12:30PM Lake George Bunyips   def   TeluguMates Watson Final result entered and confirmed
8 Dec 18 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   def   AKS Jets Lyneham 210 Final result entered, no confirmation
Round 11
15 Dec 18 12:30PM Cook XI   drew   Workers Redbacks Melba Final result entered and confirmed
15 Dec 18 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   drew   STC Pumas Taylor Park () Final result entered, no confirmation
15 Dec 18 12:30PM AKS Jets   drew   Lake George Bunyips Curtin District Playing Field Final result entered, no confirmation
15 Dec 18 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   drew   TeluguMates Lyneham 211 Final result entered, no confirmation
Round 12
12 Jan 19 12:30PM STC Pumas   v   Workers Redbacks Deakin 2 (Deakin 205)  
12 Jan 19 12:30PM Cook XI   v   TeluguMates Melba  
12 Jan 19 12:30PM AKS Jets   v   Queanbeyan Razorbacks Curtin District Playing Field  
12 Jan 19 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   v   Lake George Bunyips Lyneham 210  
Round 13
19 Jan 19 12:30PM Workers Redbacks   v   AKS Jets Palmerston  
19 Jan 19 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   v   Canberra Gymkhana Cricket Club Taylor Park ()  
19 Jan 19 12:30PM Lake George Bunyips   v   Cook XI Hackett Neighborhood Oval  
19 Jan 19 12:30PM TeluguMates   v   STC Pumas Harrison Neighbourhood Oval (Harrison Oval (203))  
Round 14
9 Feb 19 12:30PM STC Pumas   v   Lake George Bunyips Deakin 2 (Deakin 205)  
9 Feb 19 12:30PM Cook XI   v   Queanbeyan Razorbacks Melba  
9 Feb 19 12:30PM AKS Jets   v   TeluguMates Curtin District Playing Field  
9 Feb 19 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   v   Workers Redbacks Lyneham 211  
Round 15
16 Feb 19 12:30PM STC Pumas   v   AKS Jets Deakin 2 (Deakin 211)  
16 Feb 19 12:30PM Cook XI   v   Canberra Gymkhana Cricket Club Melba  
16 Feb 19 12:30PM Lake George Bunyips   v   Queanbeyan Razorbacks Watson  
16 Feb 19 12:30PM TeluguMates   v   Workers Redbacks Palmerston  
Round 16
23 Feb 19 12:30PM Workers Redbacks   v   Lake George Bunyips Palmerston  
23 Feb 19 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   v   TeluguMates Taylor Park ()  
23 Feb 19 12:30PM AKS Jets   v   Cook XI Curtin District Playing Field  
23 Feb 19 12:30PM Canberra Gymkhana Cricket Club   v   STC Pumas Lyneham 210  
Round 17
2 Mar 19 12:30PM Cook XI   v   STC Pumas Melba  
2 Mar 19 12:30PM Queanbeyan Razorbacks   v   Workers Redbacks Taylor Park ()  
2 Mar 19 12:30PM AKS Jets   v   Canberra Gymkhana Cricket Club Curtin District Playing Field  
2 Mar 19 12:30PM TeluguMates   v   Lake George Bunyips Palmerston  
SEMI FINALS
9 Mar 19 12:30PM TBD v TBD  
9 Mar 19 12:30PM TBD v TBD  
FINAL
16 Mar 19 12:30PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 6 Nov 18 10:49AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.